Vi är Statistiska Konsultgruppen

Våra konsulter har djup och bred kompetens inom statistik. Från vårt kontor i Göteborg bistår vi årligen i stora och små forskningsprojekt. Det går även att kontakta oss via vår gemensamma kontaktinformation.


Nils-Gunnar Pehrsson

Delägare och grundare

Mail: ngp@stat-grp.se


Christopher Backström

Mail: christopher.backstrom@stat-grp.se


Aldina Pivodic

Mail: aldina.pivodic@stat-grp.se


Anders Pehrsson

Mail: anders.pehrsson@stat-grp.se


Mattias Molin

Mail: mattias.molin@stat-grp.se


Bengt Bengtsson

Mail: bengt.bengtsson@stat-grp.se


Per Ekman

Mail: per.ekman@stat-grp.se


Henrik Albrektsson

Mail: henrik.albrektsson@stat-grp.se


Henrik Imberg

Mail: henrik.imberg@stat-grp.se


Anton Mårtensson

Mail: anton.martensson@stat-grp.se


Skriv ut
Mail: mail@stat-grp.se
stat-grp.se
Tel: (+46) 709 63 36 13